Adil Giray’ın Kaleminden: “Belge Tarihi”

23.05.2011

Yıllar önce Adnan Menderes’in seçimleri etkileyecek bir fotoğrafını rakibi İsmet İnönü’ye getirirler.İsmet İnönü belden aşağı vurmanın sadece boks da değil; politika da bile uygun olmayacağını güzel bir üslupla anlatır.Seçimi kaybetse de duruşu kaybetmeyecektir dedikoduya” kulağı sağır” siyasetçimiz.

Bir başka örnek ise yakın tarihimizden MHP’den Ak Partiye geçen bir belediye başkanının Sekreteriyle olan ilişkisi kayıt altına alınır.Servis edilmesi için getirildiği hiçbir muhalefet partisinde itibar görmez.Şimdiler de ise, yazık icraatlar yerine bel altı kavgaların içinde bir siyaset orta oyunu izliyoruz.

Hal böyle olunca
Eskiden sağcı ve solcu vardı
Şimdi kasedi olan ve olmayan var!

İşin üzücü yanı ise bu kasetlere hiç ihtiyacı olmayan

Ayıbı örtmede toprak gibi olması gerekenler

Arşimet misali buldum, buldum diye yarı çıplak sokağa fırlıyorlar.

Bunlar kimdir necidir?

Aklım almaz!

Hiçbir Türk’e yakıştıramam

Olsa olsa uzaylıdır bunlar!

Siyasette rinso beyazlığını aramak ise artık uzak bir düştür ülkeme!

*** Özgür Akın Yıllar öncesinden tanırım

Hayalleri olan, adam gibi adamdı.

Zorluklar vadisinin içinden tırnaklarıyla geldi bulunduğu konuma

Konya’nın gururu

Teknolojinin nabzının attığı adres oldu.

Şimdi siyaset sahnesinde tek kişilik rolü, yine kendine özgü; özgüveni ile başarıyla sergiliyor.Özgür Akın’ın politik kulvardan verdiği mesajı onu tanıyanlar daha iyi anlamışlardır.Özgür Akın Hayat sahnesinde hep başrolü oynayan, hedeflerine ulaşan mahallemizin delikanlısıdır.Yani arı duru bizden biri, mücadeleci kimliği ile gençliğimize model kimliktir.Sanırım Siyasi partiler bu vesileyle sürekli bilgiye akın eden genç beyni keşfetmişlerdir. Yolun açık olsun! Bilgiye, teknolojiye akın eden genç adam! Hiç keşfedilmemiş yazılım programlarına adanmış yorgunu yüzüne toplanmış güller getireceğim sana.

Nafiz bakışlı..
Masallarımızdan firar eden erguvan renkli kelimelerin sırtında sesiz sedasız öylece yürüyeceğim peşin sıra.. tutkun bir düş senden kopup gelen böylesi hâl üzre.. Hayyam misali hiciv bahçelerinden gül olup dağılan suskun şehre Ve ben inanıyorum genç adam, Meskûn şehrin sessizliğini bozacak nefes var sende!

Kaynak: Rasyonel Haber